Jauniešu iekļaušanās darba vidē

SIA “AGB Serviss” komanda ir ar bagātu pieredzi un zināšanām, kas apzinās, ka jebkurš, kam piemīt aizrautība, mērķtiecība, zinātkāre var sasniegt rezultātus. Mūsu ražošanas komandā jau kādu laiku darba pienākumus veic un rosās Mariuss Milts, kas uzņēmumā nokļuva kā praktikants no Ventspils tehnikuma. 

Pastāsti par sevi? Ko Tev patīk darīt brīvajā laikā?

Es esmu Mariuss Milts – jaunietis no Saldus. Brīvajā laikā nodarbojos ar sportu un patīk makšķerēt. Esmu vecākais brālis savai mazai māsai  Artai. Pirms gada ieguvu mašīnbūves tehniķa profesiju Ventspils tehnikumā. 

Kā nokļuvi SIA “AGB Serviss”?

SIA “AGB Serviss” nokļuvu meklējot sev kvalifikācijas praksi. Šobrīd uzņēmumā veicu CNC plazmas darba galda operatora darba pienākumus. 

Kāpēc izvēlējies apgūt šādu profesiju?

Šo profesiju man palīdzēja izvēlēties vecāki. Man šī profesija bija kaut kas pilnīgi nesaprotams un jauns, tomēr, pateicoties Ventspils tehnikuma profesionāliem skolotājiem, es diezgan ātri apguvu visu vajadzīgo, lai varētu pilnvērtīgi šīs zināšanas izmanot gan kā praktikants, gan kā darbinieks.

Vai Tavas skolā iegūtās zināšanas un iemaņas bija pietiekošas darba gaitu uzsākšanai metālapstrādē? Un kas, Tavuprāt, pietrūka?

Skolā ieguvu  teorētiskās  un praktiskās zināšanas par arodu, bet, protams, praksē iegūtās praktiskās iemaņas ir ļoti vērtīgas un nepieciešamas jauniešiem. Uzņēmumā jau prakses laikā noslēdzu darba līgumu kā atslēdznieks, bet darba devējs manī saskatīja potenciālu un paralēli atslēdznieka amatam apguvu prasmes, lai uzņēmumā darbotos kā CNC plazmas darba galda operators.

Vai darba vidē balstītās mācības (prakse) uzņēmumā deva ieguldījumu Tavā – kā topošā metālapstrādes darbinieka iemaņu un zināšanu pilnveidošanā?

Prakses laikā apguvu iespēju darboties patstāvīgi, iepazīt metālapstrādes darba galdus un instrumentus, kā arī dažādos izejmateriālus. Noteikti nostiprināju savas pamatprasmes metālapstrādes profesijā. Prakse ļāva izvērtēt profesiju izvēli un tālākos nākotnes plānus ar to.

Ko jaunu apguvi uzņēmumā prakses laikā?

Prakses laikā es apguvu daudz ko jaunu, saistībā ar metālapstrādi. Piemēram detaļu sagatavošanu krāsošanai, detaļu montāžu un citas lietas. Skolā mēs vairāk koncentrējāmies uz virpošanu un frēzēšanu, bet praksē varēja izmēģināt daudzus citus metālapstrādes veidus.

Kas Tev visvairāk patīk uzņēmumā?

Uzņēmumā man visvairāk patīk kolektīvs un atsaucīgie priekšnieki.

Vai Tu ieteiktu jauniešiem izvēlēties metālapstrādes darbinieka profesiju? Kāpēc?

Jauniešiem, kuri vēl domā par ko mācīties, es ieteiktu apgūt metālapstrādes darbinieka profesiju, jo  plašs darba piedāvājums un atbilstošs atalgojums.

Kādiem mācību priekšmetiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība jau pamatskolā, ja vēlēsies apgūt šo arodu?

Pamatskolā lielāku uzmanību pievērstu fizikai, matemātikai un svešvalodai, jo darbs prasa aprēķinus un, strādājot ar CNC iekārtām, ir nepieciešams zināt svešvalodas.

Ko Tu darītu, ja laimētu loterijā lielu laimestu?

Ja es laimētu loterijā lielu laimestu, es noteikti palutinātu sevi ar jaunu auto, dotos ceļojumā, kā arī investētu naudu savai nākotnei. 

Uzņēmēju dienas

21.09.2023. AGB Serviss SIA bija īpaši aktīva diena, pie mums viesojās jaunieši no Saldus vidusskolas un Saldus pamatskolas “Uzņēmēju dienas” ietvaros.Ražošanas vadītāja, Inga Milašus jauniešus

Lasīt vairāk